2012

Autor: Peter Bartoněk | 23.1.2012 o 11:41 | Karma článku: 3,04 | Prečítané:  306x

„Pán prezident! Pán prezident! Slovenská akadémia vied poslala správu, v ktorej sa píše o blížiacom sa konci sveta.“ Roztraseným hlasom oznámil jeden z prezidentových asistentov a hlave štátu utrel rukávom prach na prilbe. „Myslíte to vážne?“ tlmeným hlasom prehovoril prezident a nebolo to tým, že mal prilbu na hlave, tá bola položená na stole. „Smrteľne.“

 

„Ukážte to sem!“, prezident vzal tlačivo do rúk a skúmavým pohľadom prebehol niekoľko riadkov na liste papiera. „Tu sa píše, že dňa 21.12.2012 príde ničivé zemetrasenie, ktoré bude mať za následok skazu celého sveta.“

„Áno.“ Odpovedal asistent a urobil nohami pohyb, ktorý vyjadroval, že by rád použil toaletu.

„Viete mi povedať na aký deň pripadá tento dátum?“

„Je to piatok! Ó Bože! Piatok!“ triasol sa asistent.

„Piatok.“ ,zamyslene povedal prezident. „Dúfajme, že to nebude piatok trinásteho, to by bolo naozaj nešťastie.“

„No veď!“

„Ako hlava štátu a otec národa ...“ , prezident vetu nedopovedal, pretože mu jeho ustráchaný asistent podal iný list papiera, v ktorom sa písalo:

 

  „Drahí a milí spoluobčania v bratu, sestru i otcu. S ľútosťou a možno aj so slzou v oku, ale možno ani nie tak slzou ako s plačom, ale určite to sú emócie, ktoré teraz hovoria ku vám, moji drahí a milí.

Rád by som vám oznámil dobrú správu, ale dobré správy nie sú mojou silnou stránkou, ale mám iné silné stránky, ktoré viac-menej, no niekedy viac, a inokedy menej sú, ale aj nie sú mojou silnou stránkou.

Prichádza koniec. Nie môj ale váš drahí a milí spoluobčania v bratu, sestru i otcu.

Buďte silní a odvážni v tejto ťažkej dobe, ktorá nie je pre nikoho ľahká, ale poniektorí z nás ju dokážu prežiť s väčšou ľahkosťou, ako, iní ktorí s veľkou ťažkosťou prežívajú aj tie najľahšie chvíle v živote, ktoré nás stretávajú.

Som váš prezident a hlava štátu a som zodpovedný za to, aby kultúra nášho národa nevymrela. Preto nepodliehajte panike. Ja s mojimi blízkymi a predstaviteľmi politických strán sa v ten významný dátum ukryjeme do podzemia a zabezpečíme, aby sme nevymreli. Držte nám palce.“

 

„Veľmi dobre synak, sám by som prejav v takýto okamih nenapísal lepšie.“ Povedal prezident a rukou pohladil pretekársku prilbu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?