2012

Autor: Peter Bartoněk | 23.1.2012 o 11:41 | Karma článku: 3,04 | Prečítané:  320x

„Pán prezident! Pán prezident! Slovenská akadémia vied poslala správu, v ktorej sa píše o blížiacom sa konci sveta.“ Roztraseným hlasom oznámil jeden z prezidentových asistentov a hlave štátu utrel rukávom prach na prilbe. „Myslíte to vážne?“ tlmeným hlasom prehovoril prezident a nebolo to tým, že mal prilbu na hlave, tá bola položená na stole. „Smrteľne.“

 

„Ukážte to sem!“, prezident vzal tlačivo do rúk a skúmavým pohľadom prebehol niekoľko riadkov na liste papiera. „Tu sa píše, že dňa 21.12.2012 príde ničivé zemetrasenie, ktoré bude mať za následok skazu celého sveta.“

„Áno.“ Odpovedal asistent a urobil nohami pohyb, ktorý vyjadroval, že by rád použil toaletu.

„Viete mi povedať na aký deň pripadá tento dátum?“

„Je to piatok! Ó Bože! Piatok!“ triasol sa asistent.

„Piatok.“ ,zamyslene povedal prezident. „Dúfajme, že to nebude piatok trinásteho, to by bolo naozaj nešťastie.“

„No veď!“

„Ako hlava štátu a otec národa ...“ , prezident vetu nedopovedal, pretože mu jeho ustráchaný asistent podal iný list papiera, v ktorom sa písalo:

 

  „Drahí a milí spoluobčania v bratu, sestru i otcu. S ľútosťou a možno aj so slzou v oku, ale možno ani nie tak slzou ako s plačom, ale určite to sú emócie, ktoré teraz hovoria ku vám, moji drahí a milí.

Rád by som vám oznámil dobrú správu, ale dobré správy nie sú mojou silnou stránkou, ale mám iné silné stránky, ktoré viac-menej, no niekedy viac, a inokedy menej sú, ale aj nie sú mojou silnou stránkou.

Prichádza koniec. Nie môj ale váš drahí a milí spoluobčania v bratu, sestru i otcu.

Buďte silní a odvážni v tejto ťažkej dobe, ktorá nie je pre nikoho ľahká, ale poniektorí z nás ju dokážu prežiť s väčšou ľahkosťou, ako, iní ktorí s veľkou ťažkosťou prežívajú aj tie najľahšie chvíle v živote, ktoré nás stretávajú.

Som váš prezident a hlava štátu a som zodpovedný za to, aby kultúra nášho národa nevymrela. Preto nepodliehajte panike. Ja s mojimi blízkymi a predstaviteľmi politických strán sa v ten významný dátum ukryjeme do podzemia a zabezpečíme, aby sme nevymreli. Držte nám palce.“

 

„Veľmi dobre synak, sám by som prejav v takýto okamih nenapísal lepšie.“ Povedal prezident a rukou pohladil pretekársku prilbu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?