Human Body po Slovensky

Autor: Peter Bartoněk | 16.10.2012 o 9:50 | (upravené 16.10.2012 o 10:00) Karma článku: 5,18 | Prečítané:  315x

...budúcnosť... „Dámy a Páni, predstavujem vám veľkolepú výstavu zvrhlého umenia, na ktorej každý nájde to, čo jeho oku najviac lahodí. Objekty výstavy sú telá ľudí, ktorí osobne súhlasili s ich posmrtným spracovaním za účelom vedeckým a náučným pre širokú verejnosť. Upozorňujem návštevníkov, že sa nejedná o politických väzňov a akákoľvek podobnosť s nimi je úplne náhodná.

V prvej časti výstavy si môžete všimnúť postavu muža s názvom „financmajster“. Ide o preparát, stiahnutý z kože, ktorý v pravej ruke zviera papyrus s grafom, napísaný v sanskrite.

Druhá socha predstavuje vyextrahovaný nervový systém, napojený na zlomenú chrbticu v driekovej a krčnej časti, ktorá je napojená na usmievajúcu sa lebku. Všimnite si, že na lebke sú umiestnené slúchadlá a walkman s kazetou metalovej skupiny Metallica, s ich úspešným albumom And Justice for All.

V nasledujúcej miestnosti sa nachádza súsošie kostry v talári s kostrou nižšieho vzrastu v Adamovom rúchu. Autor súsošia, ktorého telo môžeme vidieť vo vedľajšej miestnosti ukrižovaného dole hlavou, zabaleného vo vreci, pomenoval súsošie „6. Prikázanie“. Socha autora sa nazýva „mačka vo vreci“.

Počas celej výstavy sa určite stretnete s veľmi pútavými aspektmi ľudského tela v jeho rýdzej prirodzenosti.

Za zmienku snáď stojí spomenúť performance neznámeho autora. Jedná sa o celoživotné dielo, pozostávajúce z nádrže ľudských exkrementov s príznačným názvom „morálny odkaz“.

Vstupné je dobrovoľné. Parkovné v cene vstupenky.

Dobrú chuť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?